„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” (Wisława Szymborska)


Witam i proszę nie używać przeglądarki Internet Eksplorer!

Nowości biblioteczne


  
matras.pl


Katarzyna Grochola: Houston, mamy problem

 Katarzyna Grochola zmienia front! Czytelnicy z pewnością będą zaskoczeni, gdyż bestsellerowa pisarska bohaterem swej najnowszej książki uczyniła... mężczyznę!
Szykuje się pełna przygód, zaskakująca powieść - jak zwykle utrzymana w błyskotliwym, pełnym humoru stylu - która nie tylko z pewnością podbije serce dotychczasowych czytelniczek Katarzyny Grocholi, ale ma szansę zdobyć nowych fanów - także wśród mężczyzn.

Bohaterem powieści jest Jeremiasz, sympatyczny i błyskotliwy 32-latek, który znalazł się na tzw. życiowym zakręcie. Jest piekielnie zdolnym operatorem filmowym, ale okazał się zbyt prawy i bezkompromisowy, by zrobić karierę w filmie. Nie ma pracy, przędzie więc cienko,
a kredyt za mieszkanie spłacać trzeba. Bo przecież nie może mieszkać z matką, która ciągle wtrąca się w jego życie. Jeremiasz wie dużo o kobietach, ba! wie o nich wszystko, a może nawet więcej, bo gdzie się obróci, tam jakaś pani - a to matka, a to sąsiadka z piętra, a to córka sąsiadki, a to Zmora mieszkająca piętro niżej, a to kumpela, z którą można pogadać jak z najlepszym przyjacielem. A wszystkie od niego czegoś żądają i każda sprawi mu jakaś niespodziankę.


==============================
Autorka - Beata Pawlikowska - znana podróżniczka i pisarka opisuje najbardziej niezwykłe zakątki świata, swoje zaskakujące obserwacje w sposób niesamowicie interesujący, dodając swoje zabawne rysunki i kolorowe fotografie. 
Trochę egzotyki w bibliotece ;).
  
"Na Wyspie Wielkanocnej polinezyjski mistrz zrobił mi nowy tatuaż. Na Zanzibarze odkryłam tajemnicę szczęścia. W Himalajach spotkało mnie przeznaczenie, a w Tybecie zrozumiałam sens życia po życiu. W Peru piłam herbatę z koki, w Brazylii ścigałam pająki, a na Sri Lance buddyjski mnich odprawił nade mną rytuał z wachlarzem. W Tanzanii leciałam spadającym balonem, a w Indiach tropiłam białego szczura. W Kambodży dowiedziałam się, że mam na imię Mały Wiatr, w Meksyku jadłam pieczone świerszcze, a w Amazonii tropiłam jaguara…"

empik.pl
 BLONDYNKA W HIMALAJACH
Morderczy trekking w okolicach Annapurny, bajkowe lasy kwitnących rododendronów, pierożki momo, kamienne wioski, buddyjskie świątynie i mądrość niebiańskiego spokoju gór na Dachu Świata.

empik.pl
 BLONDYNKA W PERU
Herbata z koki, pieczone świnki morskie, lamy i wigonie, tajemnicze Machy Piccgu, Cuzco - Pępek Świata i wędrówka do serca świata Inków.

empik.pl
BLONDYNKA NA SRI LANCE
Buddyjskie prawdy i astrologiczne zagadki, słonie, nietoperze, intrygująca tajemnica herbaty, drzewa cynamonowe, piekielnie ostre papryczki, Władca Pierścieni i Magiczny Ząb.

empik.pl

BLONDYNKA W BRAZYLII
Księżycowa pustynia w pobliżu Fortalezy i amazońska dżungla, pająki, brazylijska kawa, bigos z fasoli, sok z guarany, najpiękniejsza plaża świata w Jericoacoara, Wydma Zachodzącego Słońca i sekrety pewnego Anglika.

==============================
JERZY BRALCZYK - 444 ZDANIA POLSKIE
Przysłowia, hasła, slogany, porzekadła, toasty, przekleństwa - skąd się wzięły, co naprawdę znaczą, co o nas mówią? Najsłynniejsze polskie zdania z książek, gazet, filmów, piosenek, wypowiedzi polityków i artystów, porzekadła, zawołania i przekleństwa, używane na co dzień, Autor "rozbiera" je znaczeniowo, opisuje okoliczności powstania i te, w których z nich korzystamy często całkiem inne... Od staropolszczyzny po "Życie jest nowelą".
==============================
 GUIDO KNOPP - HOLOKAUST

Kompletna, opisana kompetentnie historia Holokaustu: szokującej zbrodni, w wyniku której ponad 6 milionów ludzi zostało zamordowanych, a niezliczona liczba doznała strasznego cierpienia. Knopp ujawnia przerażające fakty w oparciu o najnowsze badania na ten temat (m.in. dzienne sprawozdania Goebbelsa, prywatne dokumenty SS i dokumenty dotyczące deportacji Żydów). Pokazuje dramat ofiar i bada motywy sprawców. Ci, którym udało się przeżyć, po raz pierwszy opowiadają o swych strasznych doświadczeniach. 
=============================